Press "Enter" to skip to content

Rozpoczęliśmy obchody 660 lat naszego Załęża.

W sobotę 18 lipca rozpoczęliśmy obchody 660 lat Załęża, które odbyły się w Katowicach na Załężu przy ul. Gliwickiej 214. W tym dniu został rozegrany mecz pomiędzy Maro Sosnowiec, a Makro Katowice, który zakończył się wynikiem 5:4 dla Makro Katowice.

Po zakończonym meczu dzieci z Dzielnicy Załęże wraz z uczestnikami żonglowali piłkę tyle razy ile lat istnieje ich dzielnica, czyli 660 razy w ciągu 660 sekund.
Po zakończonych atrakcjach sportowych można było zobaczyć bojowy samochód straży pożarnej.
Dla dzieci organizatorzy wraz z współorganizatorami przygotowali napoje, słodycze, owoce oraz drobne upominki, pamiątkowe medale oraz puchary.
Bardzo dziękujemy Posłance do Sejmu Pani Monice Rosa, UM Katowice, Pani Beata Kalinowska ( Zespół Szkół i Placówek nr.2), Pani Monika Bajka ( Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”) przedstawicielom Makro Katowice-Sosnowiec, FOREVER LIVING PRODUCTS,Centrum Społecznościowym „Nasze Załęże”, Pizzera Nocna z osiedla Witosa, Wrotka Katowice, Krzysztofowi Hara oraz Pani Dorocie z naszego Portalu. Bez Państwa wkładu nie udałoby nam się zorganizować tak szczytnego przedsięwzięcia.